fbpx

50 KPSS İle Diyanet İşleri Başkanlığına 5000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:23

50 KPSS İle Diyanet İşleri Başkanlığına 5000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

reklam
50 KPSS İle Diyanet İşleri Başkanlığına 5000 Kamu Personeli Alımı Yapılacak
Son Güncelleme :

25 Eylül 2020 - 15:15

456 kez okundu
reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından az önce gelen ilana göre farklı alanlarda 5 Bin kişilik kadro ile personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS en az 50 puan şartı var. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ilanı yayımladı. Aile Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinde gelmiş olan duyuruya göre DİB Taşra teşkilatında bulunan eksikliği karşılamak üzere 5000 kişilik kadro ile kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda alımlar KPSS puanı ile yapılacak. Peki adaylardan aranan başvuru şartları nedir? Kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte detayları ve daha fazlasını memuratamalari.com olarak sizler için hazırladık.

Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 kişilik kadro ile 3 farklı alanlarda alım yapacak. Buna göre 1400 Kur’an Kursu Öğreticisi, 3500 İmam-Hatip ve 100 Müezzin Kayyım alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

3. Unvan gruplarına göre 20/10/2020 tarihi itibariyle tabloda belirtilen öğrenim durumlarına sahip olmak,

4. 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

5. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

6. Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak,

7. Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

8. Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Diyanete kamu personeli alımı başvuruları 06 Ekim 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 20 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu kapsamda Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından “sinav.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK ?

1. Müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından “sinav.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden yapılacaktır.
2. Müracaat işlemleri 06/10/2020–20/10/2020 (saat 23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.
3. Adayların mezuniyet durumları elektronik ortamda tespit edilecektir. Üniversite ve orta öğretim bilgileri ilgili kurumların elektronik ortamlarında bulunmayan adayların mezuniyet bilgilerini bu kurumlar aracılığıyla kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
4. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.
6. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
7. Sabıka veya arşiv kaydı bulunanların mahkeme kararlarını müracaat bitiş tarihinden önce Başkanlığımızca değerlendirilmek üzere 0312 285 85 72 no’lu faksa ivedilikle göndermeleri gerekmektedir.

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://cnnhaber.com/haber/kariyeradam-is-yonlendirme-programi-basarisi/

 http://www.gundemdekihaber.com/kariyeradam-tebriki-hak-ediyor-kariyer-adam-egitim-kurumlari

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam