fbpx

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 60 Personel Alımı Yapacak « Memur Atamaları

27 Ağustos 2021 - 20:19

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 60 Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 60 Personel Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 11:19

2.159 kez okundu

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, 2020 yılı kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda, farklı kadrolarda istihdam etmek üzere kamu personeli ve sağlık personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda;

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS puanına göre farklı kadrolara kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatı bünyesinde çalıştırmak üzere , 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre yapılacak kamu personeli alımında adaylar istihdam edilecek.

Kadrolar ve alım sayıları şu şekilde:

24 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,

4 Kimyager,

9 Laborant,

18 Sağlık Teknikeri,

3 Tekniker,

2 Aşçı.

BAŞVURU TARİHİ

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu 7 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayıp, 18 Eylül 2020 Cuma günü saat 17.00’da sona erecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2018 yılı KPSS’ye giren ve kadro için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 5 ve 6’ıncı maddelerinde yazılı olan şartlar ile bu ilanın 4’üncü maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her kadro için ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday çağrılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 18 Eylül 2020 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

Ağustos Ayı En çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 http://www.guncelsonhaber.com/kariyeradam-kariyer-adam-egitim-kurumlari-parmak-isirtan-basarisi/

 http://tavsiyeedilir.net/firma/kariyeradam-uzaktan-egitim-kurumlari-insan-kaynaklari-tesvik-programi/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.