fbpx

Alaaddin Keykubat Üniversitesi 8 Akademik Personel Alımı Yapacak « Memur Atamaları

27 Ağustos 2021 - 18:47

Alaaddin Keykubat Üniversitesi 8 Akademik Personel Alımı Yapacak

Alaaddin Keykubat Üniversitesi 8 Akademik Personel Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

15 Ekim 2020 - 13:15

3.635 kez okundu

Alaaddin Keykubat Üniversitesi resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, ” Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un 31. maddesi, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesi ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin web (https://www.alanya.edu.tr) adresinden ulaşılabilir. ” bilgilerine yer verdi.

Memuratamalari.com olarak sizlere Akademik Personel alımının başvuru bilgilerine yer verdik, hazırladığımız haberimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

SINAV TAKVİMİ
Başvuru Başlangıç Tarihi 14.10.2020
Son Başvuru Tarihi 28.10.2020 (mesai bitimine kadar)
Ön Değerlendirme İlan Tarihi 03.11.2020
Giriş Sınavı Tarihi 06.11.2020
Sonuç Açıklama Tarihi 10.11.2020
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi https://www.alanya.edu.tr
Başvuru: Başvurular ilanda belirtilen Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine, Rektörlük kadroları için ise Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

GENEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
2- ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekli olup, merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- ALES puanının geçerlilik süresi sonuç açıklama tarihi itibariyle 5 yıldır.
4- Öğretim Görevlisi kadrosuna yapılacak başvurularda;
Adayların lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türü ya da ilan edilen bölüm/anabilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü adayın tercihine göre kullanılacaktır.
– Alan türü değişen programlardan mezun olanların başvurularında, beyan etmeleri durumunda lisans eğitimine başladıkları ALES puan türü dikkate alınacaktır.
5- Fakülte ve Rektörlük bünyesindeki Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) kadrolarına başvuracak adayların, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olması gerekir.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

6- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. (Muafiyet durumu hariç)
7- Adayların transkriptleri ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında aşağıdaki esaslara göre değerlendirilecektir:
– Transkriptlerde sadece dörtlük not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
– Transkriptlerde sadece yüzlük not sistemi olması halinde yüzlük not kullanılacaktır.
– Transkriptlerde sadece beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
– Transkriptte hem dörtlük hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi dörtlükse Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
– Transkriptte hem beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi beşlikse Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

MUAFİYET
– Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
– Meslek Yüksekokullarının, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları
haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1- Başvuru dilekçesi (https://pdb.alanya.edu.tr/ adresindeki “Norm Kadro-Akademik Atanma ve Yükseltme Formları” sekmesinde bulunan başvuru formu)
2- Özgeçmiş
3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
4- Fotoğraf (2 adet)
5- ALES Sonuç Belgesi
6- Yabancı Dil Sonuç Belgesi (Meslek Yüksekokulu kadroları hariç)
7- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (İlana göre lisans ve/veya tezli yüksek lisans ve/veya doktora mezuniyet belgesi başvuru sırasında “eDevlet” çıktısı kabul edilmektedir. E-Devlet kapısı haricindeki diplomalar mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı belge olmalıdır. (Ayrıca yurt
dışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğini gösteren belge.)
8- Lisans Transkripti (Aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı veya karekodlu transkript belgesi. Transkript belgesinde her iki not ortalaması bulunan adayların 100’lük sisteme göre mezun olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde lisans not ortalamasının 100’lük sisteme göre eşdeğerliği yönetmelik uyarınca yapılacaktır.)
9- Tecrübe Belgeleri (İlana göre tecrübe şartı isteniyorsa; çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK hizmet dökümü, kamuda çalışmış ya da çalışanlar için ise ilgili kurumdan ya da e-Devlet kapısından alınan onaylı hizmet belgesi)
10- Askerlik Belgesi (e-Devlet kapısı üzerinden alınan terhis, tecilli veya muaf olduğuna dair askerlik belgesi)
11- İlan özel şartlarında belirtilen belge ve sertifikalar
12- Adli sicil kaydı olmadığına dair e-Devlet kapısı üzerinden alınan belge

AÇIKLAMALAR
– Atanmaya hak kazanıldığında istenilen belgelerin Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılmak suretiyle mühürlenerek onaylanması veya noter tarafından onaylı olması gereklidir. Onaysız belgeler geçersiz kabul edilir.
– Üniversite, ilanın sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversitemiz internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
– Adayların istenen şartları taşımadığı, belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenlerin tüm işlemleri iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
– İdare gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.
– Adaylar ilanda belirtilen kadrolardan sadece birine başvuruda bulunabilir.

İLANIN DETAYLI BİLGİLERİNE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ. 

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 http://tavsiyeedilir.net/firma/kariyeradam-uzaktan-egitim-kurumlari-insan-kaynaklari-tesvik-programi/

 http://tuketicimemnuniyeti.com/egitim/kariyeradam-egitim-kurumlari/

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.