fbpx

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 18 Akademik Personel Alımı Yapacak « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 06:40

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 18 Akademik Personel Alımı Yapacak

reklam
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 18 Akademik Personel Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

12 Ekim 2020 - 12:24

76 kez okundu
reklam

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birime başvurmaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve belgelere www.bilecik.edu.tr adresinden ulaşılacaktır. ” bilgilerine yer verdi.

Memuratamalari.com olarak sizlere Akademik Personel alımının başvuru bilgilerine yer verdik, hazırladığımız haberimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

BAŞVURU ŞARTLARI:

 Başvuru Tarihleri: 12.10.2020 – 26.10.2020 tarihleri arası

 – Üniversitemize, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

– Tüm adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

– İlan edilen kadroya ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

– Belirtilen şartları taşımayanlar, süresi içerisinde başvurmayanlar ve posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

– Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

– Doçent kadrosuna profesör unvanını alanlar, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçent unvanını alanlar başvuramazlar.

– Eksik evrakla veya Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun hazırlanmamış dosya ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

– Diğer Kamu Kurumlarında çalışmakta iken Üniversitemiz tarafından açılan Kadro ilanlarına başvurarak atanmaya hak kazanan personele kurumumuzca sürekli görev yolluğu ödemesi yapılmayacaktır.

– Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.

– İdarenin uygun görmesi halinde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

– “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7. maddesi uyarınca; açık rıza vermeniz halinde başvuru sürecinde tarafımıza iletmiş olduğunuz özgeçmişiniz ve yapılan mülakatlarda edindiğimiz bilgiler de dâhil her türlü genel ve özel nitelikli kişisel verileriniz herhangi bir hukuksal süreçle ilgili olarak müracaat tarihi itibariyle 1 (Bir) yıl süreli olarak,  açık rıza vermemeniz halinde başvuru sürecinde tarafımıza iletmiş olduğunuz özgeçmişiniz ve yapılan mülakatlarda edindiğimiz bilgiler de dâhil her türlü genel ve özel nitelikli kişisel verileriniz herhangi bir hukuksal süreçle ilgili olarak müracaat tarihi itibariyle 70 (Yetmiş) gün süreli olarak saklanacak olup bu süreç sonunda BŞEÜ Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Veri Saklama ve İmha Politikası’ nda Md.5.3 (Kişisel Verilerin Yok Edilmesi)’de belirtilen yöntemlerle yok edilecektir.

– Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Formu ilgili kadro için hem Word hem pdf olarak hazırlanacaktır. (Word halinde yayınların puanlama kısımları açıklamalı olarak belirtilecek olup yayın dosyasında da bu puanlamaya dair etiketlemeler yapılacaktır.)

– İlanımıza başvuran adaylar arasında Üniversitemizde görev yapan personelin başvuru evraklarından, Öğrenim Belgeleri, Hizmet Belgesi ve Askerlik Durum Belgesi talep edilmeyecektir.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 BAŞVURU EVRAKLARI:

 • Müracaat Formu
 • Öğrenim Belgeleri (Diplomaların asıllarını yanlarında getiren adayların aslı gibidir onayı başvurulan birim tarafından yapılacaktır. Doktora belgesinin Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. E-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir).
 • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavlarından birisinden, Profesör ve Doçent adayları için en az 65, Doktor Öğretim Üyesi adayları için ise en az 55 Puan aldığına ilişkin belge veya ÖSYM tarafından eş değerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
 • Adli sicil kaydı ( E-Devlet’ten alınabilir.)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi ( E-Devlet’ten alınabilir.)
 • Özgeçmiş (YÖK EK-4 formatında)
 • Halen kamuda çalışan ya da daha önce kamuda çalışmış olan adaylardan kurumundan alınmış onaylı yada e-devlet üzerinden alınan karekodlu (HİTAP) hizmet belgesi.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ( Ön yüzü)
 • Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık.)
 • Akademik çalışmalarını gösterir yayın listesi
 • “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” uyarınca hazırlanan “Çalışan Adayı Açık Rıza Metni” ve “Aydınlatma Metni”

Dosya Hazırlamada dikkat edilecek hususlar:

-Doktor Öğretim Üyesi ve Doçent kadrosu başvurusu için “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi/Elemanı Kadrolarına Atama-Yükseltme ve Sözleşme Yenilemede Kullanılacak Dosya Hazırlama Yönergesi”ne uygun şekilde hazırlanan 1 (Bir) takım fiziki dosya ve fiziki dosyanın aynısını içeren 4 (dört) takım (CD/DVD/USB) elektronik ortamda düzenlenmiş dosya,

-Profesör kadrosu başvurusu için “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi/Elemanı Kadrolarına Atama-Yükseltme ve Sözleşme Yenilemede Kullanılacak Dosya Hazırlama Yönergesi”ne uygun şekilde hazırlanan 1 (Bir) takım fiziki dosya ve fiziki dosyanın aynısını içeren 6 (altı) takım (CD/DVD/USB) elektronik ortamda düzenlenmiş dosya. (Profesör ve Doçent kadrosu için başvuran adaylar Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için başvuracak adaylar ilgili birime) teslim edilecektir.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

Açıktan Atama:

Aktif olarak kamu kurumundan kadrolu olarak görev yapmayanlar bu seçeneğe göre atanacaklardır.

Atanmaya hak kazananlardan istenecek belgeler şunlardır.

 • Durum bildirir Sağlık Kurulu Raporunun aslı. (Devlet Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri veya Özel Hastanelerden (Tam teşekküllü hastanelerden) alınmış yeni tarihli heyet raporu)
 • Ortaöğrenimde Hazırlık Sınıfı okundu ise bunu gösteren Diploma veya okuldan alınabilecek ıslak imzalı belge)
 • Hizmet Belgesi (Daha önce kamuda kadrolu olarak görev yapmakta iken herhangi bir sebeple ayrılanlar en son çalıştığı kamu kurumundan ve E-Devlet üzerinden (HİTAP) ibareli alınacak)

Naklen Atama:

Üniversitemizde veya başka bir kamu kuruluşunda kadrolu olarak çalışanlar ve nakil yolu ile atanmak isteyenler bu seçeneğe göre atanacaklardır.

Atanmaya hak kazananlardan istenecek belgeler şunlardır.

 • Hizmet Belgesi (Aktif olarak görev yapılan kamu kurumundan ve E-Devlet üzerinden (HİTAP) ibareli alınacak onaylı belge.)

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://cnnhaber.com/haber/kariyeradam-is-yonlendirme-programi-basarisi/

 http://www.gundemdekihaber.com/kariyeradam-tebriki-hak-ediyor-kariyer-adam-egitim-kurumlari

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam