fbpx

Cumhurbaşkanlığı En Az Ortaöğretim Mezunu Kamu Personeli Alımı Başladı « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:13

Cumhurbaşkanlığı En Az Ortaöğretim Mezunu Kamu Personeli Alımı Başladı

reklam
Cumhurbaşkanlığı En Az Ortaöğretim Mezunu Kamu Personeli Alımı Başladı
Son Güncelleme :

03 Ekim 2020 - 12:10

3.891 kez okundu
reklam

Cumhurbaşkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az ortaöğretim mezunları arasından kadrolu kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvurular bugün başladı ve müracaatlar alınmaya başladı. Memuratamalari.com olarak sizlere Cumhurbaşkanlığı personel alımının başvuru bilgilerine yer verdik, hazırladığımız haberimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Alanları İşletme Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinin 2 nci fıkrasının (ğ) bendi gereğince, Ek-1 tabloda kontenjan dağılımı ve asgari nitelikleri gösterilen unvan ve pozisyonlarda istihdam edilmek üzere mülakatla yirmi beş (25) Sürekli İşçi alınacaktır.

Cumhurbaşkanlığı tarafından İŞKUR ‘da bir duyuru yayımlandı. Kurum dışı kamu işçisi alımı ilanları kısmında yayımlanan duyuruda , Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası bünyesinde istihdam etmek üzere en az ortaöğretim mezunları arasında 25 personel alımı yapılacağına yer verildi.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi ve Bakım Onarım personeli kadrolarında istihdam etmek üzere yapılacak işçi alımında başvuru bilgilerine memuratmalari.com olarak bu yazımızda daha fazlasına yer verdik.

BAŞVURU ŞARTLARI
Müracaat eden adaylarda aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.

Genel şartlar
1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarmı Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş ve İş yerlerinde Çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
2. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkı1m olmamak.
3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
4. Özel hayata ve özel hayatın gizliliğine, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hükümlü olmamak ve bu suçlardan hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuştum1a bulunmamak.
5. Erkek adayların; askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
6. İlanın yayınlandığı gün itibariyle Ankara’ da ikamet etmek.
7. Koruma ve güvenlik görev !isi meslek koluna başvuru yapan adaylar için; 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili mevzuat hükümlerinde belirtilen şartları taşımış olmak, son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak veya belge almak için ilgili kuruluşa başvuru yapmış olmak (süresi dolan belgeler kabul edilmez.).

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

Özel şartlar
Bu ilan ekindeki (Ek-1) tabloda başvurulacak pozisyonlar için belirtilen özel şartları taşımak.

BAŞVURU BELGELERİ
Adayların aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeleri zorunludur. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanlar tüm haklarını kaybederler ve haklarında işlem yapılmak üzere yetkili mercilere suç duyurusunda bulunulur.

1. Başvuru formu (Ek-2).
2. -Diploma veya öğrenim durumunu gösterir belge sureti (E-devlet üzerinden alman mezuniyet belgeleri kabul edilecektir)
3. Ek-1 tabloda başvurulan pozisyonun karşısında gösterilen özel nitelik şartlarına ilişkin belgeler.
4. 4.5 x 6 ebadında iki adet vesikalık fotoğraf (Biri Başvuru Formunda olacaktır.).
5. İkametgah belgesi (E-devlet üzerinden alınacaktır).
6. Adli sicil kaydı belgesi (E-devlet üzerinden alınacaktır).
7. Koruma Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adaylar için Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikası veya çalışma belgesi.
8. İş deneyimi varsa SGK hizmet dökümü.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ
Başvurular, 09 Ekim 2020 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, şahsen Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğüne (Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 06330 Çankaya/ Ankara) yapılacaktır. 09.10.2020 Cuma günü mesai saati bitiminden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

MÜLAKAT
1. Başvuru şartlarını taşıyan ve eksiksiz belge ile başvuran adayların mülakat tarihleri Bakanlığımızın (https://www.ktb.gov.tr) ile Merkez Müdürlüğümüzün (http://www.dosim.gov.tr) İnternet siteleri üzerinden duyurulacak olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
2. Mülakatta adaylar; genel olarak “Temsil”, “Genel Kültür”, “Kavrama”, “Muhakeme ve Konuşma Yetenekleri”, “Tutum ve Davranışlar” yönünden ve başvurulan pozisyon için ayrıca belirlenen ve Ek-1 tabloda yer alan özel şartlarda belirtilen hususlar yönünden mülakat komisyonunca değerlendirilir.
3. Mülakatta adaylara, komisyon üyelerinin her biri tarafından yüz tam puan üzerinden puan verilir. Verilen bu puanların aritmetik ortalaması mülakat puanını teşkil eder. Mülakatta başarılı sayılmak için ortalama puanın en az 70 olması şarttır.
4. Başarı sıralaması en yüksek puandan başlamak suretiyle yapılır. Puan sıralamasına göre yeteri kadar yedek de belirlenir. Başarılı olanlar (http://www.dosim.gov.tr ) adresinde yayınlanır ve ayrıca yazılı olarak bildirilir.

DİĞER HUSUSLAR
1. İşe alınacakların deneme süresi iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız feshedilir.
2. Her bir aday yalnızca bir pozisyona başvurabilir. Çoklu başvurular kabul edilmeyecek, bir adayın birden fazla başvuru yaptığı tespit edilirse tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
3. İtirazlar, mülakat sonuçlarının açıklanmasını müteakip 5 iş günü içerisinde Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğüne yapılabilecektir.

BAŞVURULAN POZİSYON:
Koruma ve Güvenlik Görevlisi
Temizlik Görevlisi
Bakım Onarım Hizmetleri Görevlisi (Elektrik)
Bakım Onarım Hizmetleri Görevlisi (Makine) Bakım Onarım Hizmetleri Görevlisi (İnşaat)

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 http://www.gundemdekihaber.com/kariyeradam-tebriki-hak-ediyor-kariyer-adam-egitim-kurumlari

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 http://tavsiyeedilir.net/firma/kariyeradam-uzaktan-egitim-kurumlari-insan-kaynaklari-tesvik-programi/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam