fbpx

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 11 Akademik Personel Alımı Yapıyor « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 06:56

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 11 Akademik Personel Alımı Yapıyor

reklam
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 11 Akademik Personel Alımı Yapıyor
Son Güncelleme :

07 Ekim 2020 - 16:30

881 kez okundu
reklam

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, ” Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar
Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda Öğretim Görevlisi alınacaktır. ” bilgilerine yer verdi.

Memuratamalari.com olarak sizlere Akademik Personel alımının başvuru bilgilerine yer verdik, hazırladığımız haberimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6-4 maddesi uyarınca müracaat edeceklerin Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan almış olmaları şarttır.

Başvuru Başlangıç: 07.10.2020
Son Başvuru: 21.10.2020
Ön Değerlendirme: 26.10.2020
Giriş Sınavı: 28.10.2020
Nihai Değerlendirme: 02.11.2020

İlana başvurular internet üzerinden, https://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris adresinden elektronik olarak gerçekleştirilecek olup başvuruya ilişkin bilgilere ve başvuru kılavuzuna www.ikcu.edu.tr ve personel.ikc.edu.tr adresinden ulaşıla bilinir. Fiziksel belge ve posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuruya ilişkin bilgi almak, karşılaşılabilecek sorunları bildirmek veya yardım almak için telefon ve adresler aşağıda belirtilmiştir.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

Adayların;
– 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
– ALES’ten en az 70 (ilanda belirtilen puan alanında son beş yıl içinde alınan/ALES muafiyetinden yararlanacakların durumlarını ibraz etmeleri durumunda değerlendirme puanı 70 olarak dikkate alınır.) , araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edecek adayların Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 50 puan almış olmaları (Rektörlük öğretim görevlisi kadrolarından* işaretli olanların ve Yabancı Diller Yüksekokulu kadrolarının istisnai durumu ilan dipnotunda belirtilmiştir.) ,
– Başvuracak adayların en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmaları veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmuş bulunmaları,
– Yurtdışından aldığı diplomalarının denkliğinin onaylanmış olması,
şarttır.
– Adayların transkriptleri, ön değerlendirme ve nihai değerlendirilme aşamalarında 100’lük not sistemine göre değerlendirilecek olup, diğer not sistemleri ve diğer not sistemleri ile aynı anda 100’lük not da bildiren transktiptlerin değerlendirilmesinde Yükseköğretim Kurulu Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
– Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde şartlarını taşıdığı tek ilana başvurabilirler.
– İlan niteliklerinde belirtilen tecrübe sürelerine ilişkin,
Hizmeti kamu kurumlarında geçmişse onaylı hizmet belgesi ile birlikte çalışma belgesi,
Kamu kurumları dışında geçmişse Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü ve ilgili kuruluştan onaylı çalışma belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
– Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
– Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen hususları okuyup uymakla yükümlüdür, Kılavuzda belirtilen hususlara riayet edilmediği takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır.
– Üniversite zorunlu hallerde sınav takviminde değişiklik yapma ve ilanı iptal etme hakkını saklı tutar, değişikliğe ilişkin duyurular kişisel başvuru ekranından ve kadronun ilan edildiği birim internet sayfasından ilan edilir. Ayrıca tebligat yapılmaz.

Başvuruda Yüklenecek Belgeler

1- Özgeçmiş
2- ALES Sonuç Belgesi (.pdf formatında)
3- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesi.(.pdf formatında)
4- Yüksek Lisans/Doktora Diplomaları veya Geçici Mezuniyet Belgesi (Asıl belgenin taranmış hali veya E-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
5- Lisans Diploması ve Transkripti (Asıl belgenin taranmış hali veya E-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
6- İlan niteliğinde belirtilen tecrübe/eğitim/sertifika belgeleri.

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://cnnhaber.com/haber/kariyeradam-is-yonlendirme-programi-basarisi/

 http://www.gundemdekihaber.com/kariyeradam-tebriki-hak-ediyor-kariyer-adam-egitim-kurumlari

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam