fbpx

Kayseri Üniversitesi 50 KPSS İle En Az Lise Mezunu Hizmetli Ve İşçi Alımı Yapacak « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:38

Kayseri Üniversitesi 50 KPSS İle En Az Lise Mezunu Hizmetli Ve İşçi Alımı Yapacak

reklam
Kayseri Üniversitesi 50 KPSS İle En Az Lise Mezunu Hizmetli Ve İşçi Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

21 Eylül 2020 - 15:41

103 kez okundu
reklam

Kayseri Üniversitesi bünyesine 50 KPSS ile kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda 50 KPSS ile farklı kadrolara kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru detayları ve daha fazlası haberimizin devamında.

Kayseri Üniversitesi 50 KPSS ile personel ve hizmetli alımı yapacak.

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bugün Resmi Gazete ‘de bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda , aşçı, servis elemanı, bulaşıkçı, park ve bahçeler personeli, bakım onarım personeli ve hizmetli kadrolarına 50 KPSS ile en az lise mezunları arasından kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi.

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan Ek 2. Maddesinin (b) bendine göre yapılacak kamu personeli alımında 2018 yılı KPSS puanı esas alınacak. Toplamda 13 personel alımı yapılacak ve başvuru yapan adaylar, KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilecek. Mülakat olmayacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan metninde başvuru genel şartlarına şu şekilde yer verildi:

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) T.C. Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) 657 sayılı Kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,

e) Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3-2018 KPSS (B) grubu sınavlarından Lisans mezunları için KPSSP3, Ön lisans mezunları için KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Puanların eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olana, bunun da eşit olması halinde yaşı büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

4-5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

5- Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

6-Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikleri taşıyor olmak.

7-Atanmaya hak kazanan adaylar Üniversitemiz merkez kampüsü ve ihtiyaç duyulması halinde Üniversitemize bağlı (ilçelerde bulunan) kampüslerde görevlendirileceklerdir.

BAŞVURU

İlana başvurular bugün başladı ve 21 Eylül tarihinden itibaren 15 gün boyunca alınacak. Müracaatlar , aşağıdaki evraklarla birlikte Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü (15 Temmuz Yerleşkesi) Evrak Kayıt Birimine şahsen ya da posta yolu ile yapılacak.

– Öğrenim Belgesi fotokopisi (barkotlu e-Devlet çıktısı kabul edilecektir)

– Lisans mezunları için 2018 KPSSP3, Ön Lisans mezunları için 2018 KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSSP94 (B) grubu sınav sonuç belgesi (barkotlu internet çıktısı)

– Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Erkek adaylar için askerlik durum belgesi aslı ve fotokopisi (barkotlu e-Devlet çıktısı kabul edilecektir)

-Adli Sicil Belgesi (barkotlu e-Devlet çıktısı kabul edilecektir)

– Fotoğraf (1) adet

– Mesleki tecrübe belgesiyle birlikte SGK pirim gün sayısını gösterir onaylı belge (SGK barkotlu e- Devlet çıktısı kabul edilecektir.)

– Başvuru Formu

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 http://tavsiyeedilir.net/firma/kariyeradam-uzaktan-egitim-kurumlari-insan-kaynaklari-tesvik-programi/

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam