fbpx

Konya Teknik Üniversite 15 Akademik Personel Alımı Yapacak « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:13

Konya Teknik Üniversite 15 Akademik Personel Alımı Yapacak

reklam
Konya Teknik Üniversite 15 Akademik Personel Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

03 Ekim 2020 - 12:22

85 kez okundu
reklam

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, ” Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un  ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır. ” bilgilerine yer verildi.

Duyuru Başlama Tarihi:02.10.2020 – Cuma
Son Başvuru Tarihi: 16.10.2020 – Cuma
Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi: 27.10.2020 – Salı
Giriş Sınavı Tarihi: 03.11.2020 – Salı
Sonuç Açıklama Tarihi: 09.11.2020 – Pazartesi
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: www.ktun.edu.tr

Memuratamalari.com olarak sizlere akademik personel alımı başvuruları hakkında hazırladığımız haberimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

GENEL ŞARTLAR
1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
4) Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği ve 07.03.2017 tarihli YÖK Yürütme Kurulu Kararı gereği “Azami Öğrenim Sürelerini” doldurmamış olması gerekmektedir.
5) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
6) Araştırma Görevlisi kadrolarını kazanan adayların atamaları 2547 Sayılı Kanun’un 50/d maddesine göre yapılacaktır.
7) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER, BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Adaylar başvuru için www.ktun.edu.tr adresinden alacakları müracaat formuna aşağıda listelenen belgeleri ekledikten sonra müracaat süresi içerisinde şahsen teslim edecek veya posta yolu ile göndereceklerdir. Rektörlük kadroları için Personel Daire Başkanlığına diğer kadrolar için ilan edilen birime başvurulması gerekmektedir. Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca bir tanesine müracaat edebilirler.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1. Müracaat Formu,
2. Özgeçmiş,
3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
4. Diploma ve Transkript. (İlanda belirtilen; Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora)
5. Öğrenci Belgesi (Güncel tarihli)
6. Bir adet fotoğraf,
7. ALES Belgesi,
8. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
9. Yabancı Dil Sonuç Belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eş değerliliği kabul edilmiş muadili),
Süresi içerisinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli müracaatlar dikkate alınmayacaktır. Posta yoluyla yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilanda belirtilen birimlere ulaşmış olması gerekmektedir.

ADRES BİLGİLERİ
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No:235/1 Selçuklu/KONYA
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Alaeddin Keykubat Kampüsü, Selçuklu / KONYA

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

http://tuketicimemnuniyeti.com/egitim/kariyeradam-egitim-kurumlari/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

 https://ozgurgazete.com/tag/kariyer-adam/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam