fbpx

Milli Savunma Bakanlığı 25 Şehre Personel Alımı Yapıyor « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:29

Milli Savunma Bakanlığı 25 Şehre Personel Alımı Yapıyor

reklam
Milli Savunma Bakanlığı 25 Şehre Personel Alımı Yapıyor
Son Güncelleme :

23 Eylül 2020 - 14:55

3.705 kez okundu
reklam

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve sürekli işçi kadrosunda istihdam etmek üzere 25 şehre personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuruları bugün başladı ve 25 Eylül tarihine kadar devam edecek. Biz de memuratamalari.com olarak bu yazımızda MSB işçi alımında başvuru adımlarına ve detaylı bilgilere yer verdik.

Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı sürekli işçi alımı hakkında açıklama geldi. Yapılan açıklamada sürekli işçi alımında başvuruların başladığı öğrenildi. İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurunun detayları sizin için hazırladığımız haberimizin devamında;

Alım Yapılan İller İse;

ADANA, ANKARA, ANTALYA, BALIKESİR, BATMAN, BİLECİK, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, DİYARBAKIR, ELAZIĞ, ERZİNCAN,ESKİŞEHİR, HATAY, MERSİN, İSTANBUL, İZMİR, KAYSERİ, KOCAELİ, MALATYA, MANİSA, KAHRAMANMARAŞ, OSMANİYE, SAKARYA, TEKİRDAĞ.

MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılacak sürekli işçi alımında başvuru detayları ve başvuru adımları şu şekilde:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

– Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

– Askerlikle ilişiği olmamak (askerliğini yapmış veya tecilli olmak).

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş ya da hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

– Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesine göre işe göndermede öncelikli olan adaylar için; bu durumları işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmemekle birlikte, aynı maddenin altıncı fıkrası saklı kalmak kaydı ile öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

– Başvurunun son tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 33 yaşından gün almamış olmak.

– Başvurunun son tarihi itibarıyla lise veya dengi bir okuldan ya da bir ön lisans programından mezun olmak.

– Başvurunun son tarihi itibarıyla 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak.

– Bedenen ve sıhhen yerleşim yerleri dışında ve açık arazi koşullarında gece-gündüz çalışmaya elverişli olmak.

– Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda olmak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 kilodan fazla yahut 15 kilodan az olmamak (Örneğin; 180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90’dan fazla, 80-15=65’ten az olmaması gerekmekte olup boy-kilo kilo bilgileri sağlık kuruluşlarınca belgelendirilmelidir).

– Silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak (Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in Sağlık Şartları başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde, tam teşekküllü bir Devlet Hastanesinden alınan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirilmelidir).

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Esube sayfasına gittikten sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ ARAYAN kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra İŞ İLANLARI linkine tıklayın.

Daha sonra iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Bu ekranda İŞYERİ TÜRÜ yazan kısımda KAMU seçeneğini işaretleyip ARA butonuna tıklayın.

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

http://tuketicimemnuniyeti.com/egitim/kariyeradam-egitim-kurumlari/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

 https://ozgurgazete.com/tag/kariyer-adam/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam