fbpx

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 08:10

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak

reklam
Orta Doğu Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Son Güncelleme :

01 Eylül 2020 - 11:17

1.220 kez okundu
reklam

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 31.09.2020 tarihinde Resmi Gazeteden yaptığı açıklamada;

“Üniversitemizin aşağıda Bölüm ve Ana Bilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen birimlerine öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçentler daimi statüde görev yapacaklardır.” ilanını yayımladı.

Son Başvuru: 19.09.2020

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1- Adayların; 2547 sayılı Yükse Öğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yüksek Öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ile Yüksek Öğretim Genel Kurulu tarafından 10.06.20 I O tarihinde kabul edilen Üniversitemiz “Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Kriterleri”nde belirtilen minimum kriterleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki şartlan sağlamaları gerekmektedir. (Ayrıntılı bilgiye http:/www.pdb.metu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir)
2w Üniversitemizde İngilizce eğitim yapıldığından; adayların, eğitim, araştırma yapacak: ve yaptıracak: düzeyde İngilizce bilmeleri gerekli olup, Üniversitemizde ille kez öğretim üyesi olarak görev alacak adayların (daha önce aşağıda belirtilen koşulları sağlamış olanlar hariç) aşağıda yer alan koşulları da sağlamaları gerekmektedir:
a) Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör adaylarının: Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığınca ve Üniversite Senatosu’nun 01.04.2014 tarih ve 2014/2w5 sayılı kararı ile kabul edilen merkezi dil sınavlarından en az 85 puan (Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi ABD’na başvuracak adaylar için en az 90 puan) veya eşdeğerliği kabul edilen uluslararası sınavlardan karşılığı olan puana sahip olmaları ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir. İngilizce sınavlarının sonuçlarının geçerlilik süresi üç yıldır. Bu sınavların dışındaki sınav sonuçları kabul edilmez. Başvuru aşamasında ÜDS/YDS sonucu getirmiş olan adaylara, ayrıca İngilizce yazma becerilerini ölçen bir sınav yapılır.
b) İstenilen asgari İngilizce sınav puanına sahip olan Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör adayları Üniversitemizde İngilizce mülakata alınırlar.

BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU YÖNTEMİ:

Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Makamına hitaben, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının ilgili Fakülte Dekanlığına / Enstitü Müdürlüğüne hitaben;
– Başvurulacak bölümü ve alanı belirten dilekçe ekinde (Profesör adayları dilekçelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.)
– Profesör adayları 6 takım, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi adayları 4 takım olmak üzere, salt okunur CD’lere ve taşınabilir belleklere yüklenmiş olarak;
– Bilimsel çalışmalarını, atıflarını ve yayınlarını
– Öğretim üyesi başvuru bilgi formunu (https://pdb.metu.edu.tr/ogretim-uyesi-kadrolarina-basvuru-sirasinda-kullanilacak-bilgi-formlari adresinden alınabilir.)
– Özgeçmiş ve yayın listelerini
– Diploma örneklerini (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik)
-Dil belgesini
– Aynca bir şeffaf dosya içinde; özgeçmiş ve yayın listelerini, diploma örneklerini

(Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik), dil belgesini, öğretim üyesi başvuru bilgi formunu (https://pdb.metu.edu.tr/ogretirn-uyesi-kadrolarina-basvuru-sirasinda-kullanilacak-bilgi-formlari adresinden alınabilir.)
ODTÜ Evrak ve Arşiv Müdürlüğüne (Rektörlük binası kat: -1 ), Profesör ve Doçent adayları için Rektörlük Makamı ‘na, Doktor Öğretim Üyesi adayları için ilgili Fakülteye/Enstitüye gönderilmek üzere teslim etmeleri veya posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Ağustos Ayı En çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 http://tavsiyeedilir.net/firma/kariyeradam-uzaktan-egitim-kurumlari-insan-kaynaklari-tesvik-programi/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam