fbpx

Teşvik Programlarının Sağladığı Sertifikalar İle Özel Ve Kurumsal Firmalarda Kariyer Fırsatı « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:23

Teşvik Programlarının Sağladığı Sertifikalar İle Özel Ve Kurumsal Firmalarda Kariyer Fırsatı

reklam
Teşvik Programlarının Sağladığı Sertifikalar İle Özel Ve Kurumsal Firmalarda Kariyer Fırsatı
Son Güncelleme :

25 Eylül 2020 - 18:13

296 kez okundu
reklam

İŞKUR, Özel İstihdam Bürolarının verdiği Teşvik Programlarını desteklemesi sayesinde Teşvik Programlarına ilgi de bir hayli artış gösterdi. İnsan Kaynakları Uzmanlığı departmanı Teşvik Programlarının başında gelen ve istihdam alanlarında en çok  ihtiyaç duyulan program.

Teşvik Programlarının arasında İnsan Kaynakları, Bordrolama ve Halkla İlişkiler Uzmanı Programı en çok rağbet gören program oldu. Devlet Teşvikiyle sertifika veren kurumlar hakkında bilgi sahibi olmak ve başvuru yapmak için aşağıda sizin için hazırladığımız linklere tıklayabilirsiniz.

Memuratamalari.com olarak sizler için “Teşvik Programı neyi amaçlar, Bu program sonunda kesin olarak iş olanağı sağlanıyor mu ? Sağlanan bu iş olanağına nasıl başvuru yapılabilir ? Başvuru için gereken belgeler nelerdir ? Hangi şartları taşımak gerekir ? Bu programların süreleri ne kadardır ? Bu programlar online veya örgün olarak mı gerçekleştiriliyor ? ” Bütün bu soruların cevapları, işe yerleşen adayların yorumları ve daha fazlasını haberimizde ele aldık.

TEŞVİK PROGRAMI NEDİR ?

Teşvik Programı, adayın kendi alanında veya istihdam edileceği alanında yetiştirilmek üzere alacağı desteklerin tümüdür.  Bu destekler kişinin kendini geliştirmesi anlamında büyük rol oynamakla beraber, kişinin kariyer anlamında kendini daha da yüksek statülere çıkarması konusunda en önemli desteği sağlamaktadır. Yeni mezun ve iş arayış süreci devam eden kişilerin İşkur üzerinden kayıt oluşturarak destek talep ettikleri bilinmektedir. Bu taleplerin yerine getirilmesi ve işsizliğin azaltılması amacı ile devlet teşvik programları düzenlemektedir.

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

İşsizlik, tüm dünya ülkelerinin benzer sıkıntıları yaşadığı küresel bir sorundur. Sosyo-ekonomik gelişme seviyesi ne olursa olsun, hemen her ülkenin en önemli problemini teşkil etmeye devam etmektedir. İşsizlik kişinin moral kaybına iç gerilimlere, çalışma becerilerinin düşmesine yol açabilmektedir. Bu tür kişisel maliyetler, bir yandan iş vasıflarının ve çalışma gücünün azalması, diğer yandan da suç oranında, göçmen işçi çalıştıran ülkelerde, ırkçılıkta ve toplum içi huzursuzlukta görülen artışla ilişkili biçimde topluma pek çok olumsuzlukla geri dönebilmektedir. Türkiye’de de sosyal ve ekonomik problemlerin ilk sırasında yer almaktadır. Bu olumsuzlukların giderilmesi ve işsizliğin azaltılması amacıyla devlet tarafından istihdam teşvik programları uygulanmaktadır.

İstihdam teşvikleri, belirli şartları taşıyan işsizleri istihdam eden, işverenlere değişen sürelerle ve tutarlarla prim, vergi veya ücret destekleri sağlayan ve devlet kontrolünde yapılan bir süreçtir. Teşvik programlarının amacı, Türkiye’de işsizlik sorunun nedenlerini ortaya koymak ve işsizlik sorununu gidermek için hangi istihdam politikalarının daha uygun olacağını belirlemektir. İş arama sürecinde kişilere yardımcı olunan ve işsizliği azaltmak ve tamamen bitirmek üzerine düzenlenen bu programlar sayesinde kişilerin istihdam süreçleri çok daha kolay yürütülmektedir. Kontrollü ilerlediği ve kişilerinin düzenli olarak takibinin yapılmasından kaynaklı olarak başarı oranı çok yüksektir.

Özellikle daha fazla kişiye ulaşmak ve işsizliğe çözüm bulmakta yardımcı olan Özel İstihdam büroları sayesinde, kişiler ile daha yakından ilgilenme fırsatı yakalanmıştır. Bu sayede kişilerin iş arama sürecinde yaşamış olduğu olumsuz durumlar giderilmektedir ve izlemeleri gereken yol ile alakalı detaylı bilgi aktarılmaktadır. Bütün bunların dışında İşkur’un yetkilendirmiş olduğu firmalar dışında birçok kurum ve kuruluşla bireysel görüşmeler yapan ve anlaşma sağlayan özel istihdam büroları, firmalardaki personel açığına uygun eğitimler de vererek daha çok kişi ve firmayı bir araya getirebilmektedir. Bu uygulama sayesinde de İşkur’un yükü azalmaktadır.

 • ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :
 • 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 2. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaş gün almış olmak,
 • 3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış okullardan mezun olmak
 • 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
 • 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

 • 1. Nüfus cüzdanının fotokopisi veya onaylı sureti,
 • 2. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın fotokopisi veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”)
 • 3. Erkekler için askerlik askerlik şartı kaldırılmıştır,
 • 4. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla,  belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

BAŞVURU GENEL BİLGİLENDİRME :

Yetiştirilecek alan; İnsan Kaynakları Uzmanı, Eleman, Koordinatör, İşe alım uzmanı, Bordrolama Uzmanı, Yönetici, Yönetici Yardımcısı, İş geliştirme Uzmanı olarak yapılmaktadır.

 • Başvurular Türkiye’nin 65 ili için geçerlidir.
 • Özel teşvik eğitim başarısını sağlayan adaylar için işveren-iş arayan buluşmasını içermektedir.
 • Eğitim alacak adaylar için eğitim uzaktan eğitim yolu ile verilmektedir.
 • Eğitimden hemen Sonra işveren buluşması yapılacaktır.
 • Öngörülen Maaş aralığı 3,134-5200 Aralığındadır.
 • Yönlendirilmeyi beklenen Kurum sayısı 11,235
 • Yönlendirilmesi planlanan aday sayısı: 12713 ‘dür.

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

İŞKURA NASIL BAŞVURABİLİRİM ?

İŞKUR Ağustos ayının sonlarına gelmek üzere olduğumuz şu günlerde personel alımlarına tüm hızıyla devam ediyor. İŞKur üzerinden yapılan personel alımlarına ise ilgi yoğun oluyor. Özellikle ilkokul ve lise mezunu tecrübesiz personel alımları dikkat çekiyor. İnsan Kaynakları, Bordrolama ve Halkla İlişkiler en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Milyonlarca işçi ve işverenin kullandığı İŞKUR istihdam sistemine kayıt olmak için Türkiye genelindeki İŞKUR il ve ilçe bürolarına bireysel başvuruda bulunabilirsiniz.,

İŞKUR BAŞVURUSUNDA GEREKEN EVRAKLAR LİSTESİ

 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • İkametgah İlmühaberi (e- devlet)
 • Kimlik fotokopisi
 • Adli sicil raporu (e- devlet)
 • Sağlık raporu ( Aile Hekimliğinden olabilir)
 • IBAN numarası (herhangi bir banka olabilir)
 • Aile durum belgesi
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yasaklanmamış olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak
 • Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlardan dolayı hükümleri bulunmamak.

Teşvik Programları İle Alınan Sertifikalar Sonrası İşe Yerleşen Adayların Yorum Ve Tavsiyelerine Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linklere Tıklayabilirsiniz.

2019 Programında işveren ve iş arayan buluşması %97 başarı sağlamıştır.

 

Kariyeradam Eğitim Kurumları Memnuniyet oranı % 98,6

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 http://www.gundemdekihaber.com/kariyeradam-tebriki-hak-ediyor-kariyer-adam-egitim-kurumlari

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam