fbpx

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Personel Alım İlanı « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 08:38

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Personel Alım İlanı

reklam
Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Personel Alım İlanı
Son Güncelleme :

27 Temmuz 2020 - 19:15

6.481 kez okundu
reklam

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 27 Temmuz 2020 tarihinde personel alım ilanını resmi olarak yayınladı. Bu ilanda “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca 7 (Yedi) Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı olacağı şeklinde belirtildi.
Başvuru Şartlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ağustos Ayı En çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

1 – BAŞVURU ŞARTLARI

1.1. GENEL ŞARTLAR a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, b)Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak. c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik,matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak. ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
Coğrafi Bilgi Sistemleri Yazılım Uzmanı (2 kişi)

1. Java, Python, .Net Core, gibi dillerden en az bir tanesinde ve en az 3 (üç) yıllık web tabanlı uygulama geliştirme iş tecrübesine sahip olmak, 2. CBS Teknolojileri konularında bilgi sahibi olmak ve tercihen bu konuda proje geliştirmiş olmak, 3. Versiyon Kontrolü Yönetim Araçlarından (SVN, CVS, GIT, TFS) birini kullanmış olmak, 4. GeoServer, Openlayers,Leaflet QGIS, PostGIS, WMS/WFS/WSC gibi açık kaynak CBS ürünleriyle uygulama geliştirmiş olmak, 5. Ön yüz (Front-End) geliştirme teknolojileri (JavaScript, JQuery, Bootstrap, React, AngularJS, Ajax) ile tasarım elemanları (CSS, HTML, XML, XHTML) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 6. OGC Web servisleri, REST/SOAP Servisleri, WebApi veya WCF gibi teknolojilere hakim olmak, 7. Oracle Spatial, PostgreSQL/PostGIS veritabanı yönetim sistemlerinden en az birini kullanarak Coğrafi veritabanı tasarımı ve optimizasyonu deneyimi bulunmak.

Tercihen;

a. Web tabanlı bir CBS projesinin tüm geliştirme süreçlerinde yazılım geliştirici olarak çalıştığını belgelemek, b. GeoServer veya ArcGIS platformu konusunda deneyim sahibi olmak, c. ORM (Entity Framework, Hibernate vb.) konusunda tecrübe sahibi olmak, d. Dağıtık coğrafi veritabanlarından veri alma, dönüştürme ve yükleme (ETL) konularında deneyim sahibi olmak, e. Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü (SDLC) hakkında bilgi sahibi olmak, f. Servis Odaklı Yaklaşımlar (SOA) ve Coğrafi web servisleri konusunda bilgi sahibi olmak, g. Web teknolojileri güvenliği, performans iyileştirme ve testleri konusunda tecrübeli olmak.

Mobil Uygulama Geliştiricisi (1 kişi)

1. En az 2 yıl mobil uygulama geliştirme alanında deneyimli, 2. React Native, Redux veya benzeri state management kütüphanesi tecrübesine sahip olmak, 3. React Native ile iOS ve Android platformlarında uygulama geliştirmiş olmak, 4. HTML5, CSS3, AJAX konularında tecrübe sahibi olmak,
2

5. JavaScript, TypeScript, ES6 konularında tecrübe sahibi olmak, 6. Webpack, Npm ve Yarn hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 7. Responsive design & adaptive design konularında tecrübe sahibi olmak, 8. UI, UX deneyim sahibi olmak, 9. Cihaz odaklı UI kurallarına hakim, 10. RESTFUL API, Web Api, JSON, XML, Web Servisler oluşturma ve entegre etme konusunda deneyim sahibi olmak, 11. Google Firebase, Realtime Database deneyim sahibi olmak, 12. App Store ve Google Play üzerinde uygulama yayınlama bilgi ve tecrübesine sahip olmak, 13. Versiyon Kontrolü Yönetim Araçlarından (SVN, CVS, GIT, TFS) birini kullanmış olmak, 14. Unit test ve fonksiyonel test konularında bilgi sahibi olmak,

Ağustos Ayı En çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

Tercihen;

a. Native IOS ve/veya Android uygulamaları geliştirmiş olmak, b. App Store veya Google Play Store’da referans uygulama gösterebilen, c. .Net veya .Net Core ile geliştirme tecrübesi olmak, d. Bilgi güvenliği ve güvenli yazılım geliştirme prensipleri konusunda bilgi sahibi olmak.

Yazılım Geliştirme Uzmanı (2 kişi)

1. Java, Python, C#, C++ .Net Core gibi dillerden en az birinde ve en az 3 (üç) yıllık web tabanlı uygulama geliştirme iş tecrübesine sahip olmak, 2. Kurumsal Yazılım Mimarisi (Enterprise Software Architecture), Kurumsal Tasarım Desenleri (Enterprise Design Patterns) ve Nesne Yönelimli Programlama (Object Oriented Programming) konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 3. Çok katmanlı uygulama geliştirme (n-tier) ,Micro servisler, Windows servisleri ve web servisleri (SOAP, WCF, REST, WEP API) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 4. Ön yüz (Front-End) geliştirme teknolojileri (JavaScript, JQuery, Bootstrap, React, AngularJS, Ajax) ile tasarım elemanları (CSS, HTML, XML, DHTML, XHTML) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 5. İyi derecede SQL bilmek ve ilişkisel veritabanlarında (Oracle, Postgres vb.) tasarım ve geliştirme tecrübesine sahip olmak, 6. ORM kullanımı (Entity Framework, Hibernate vb.) konusunda tecrübe sahibi olmak, 7. Versiyon Kontrolü Yönetim Araçlarından (SVN, CVS, GIT, TFS) birini kullanmış olmak, 8. Jira,Redmine gibi proje yönetim araçları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 9. Unit test, UML ve XML konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmak, 10. Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü (SDLC) hakkında bilgi sahibi olmak.

Aşağıdaki şartlardan en az ikisini sağlıyor olmak;

• J2EE ve Web Uygulama Geliştirme teknolojilerine hakim; ZK, JSP/Servlet, JSF, ORM (Hibernate, JPA), Spring ve EJB (3.X), teknolojilerinden en az ikisini kullanarak proje geliştirmiş olmak, • JavaFX ile masaüstü projesi geliştirme tecrübesi bulunmak, Oracle ve gömülü veritabanları (SQLite, H2, Derby) hakkında bilgi sahibi olmak, • Django, Django CMS ve/veya Python tabanlı web uygulama çatıları ve CMS yazılımlarına, Python veri analiz kütüphanelerine hakim olmak, • Web teknolojileri HTML/HTML5, CSS/CSS3, Javascript Frameworkler (AngularJS, Node.js, ReactJS, JQuery, Vue), Model-View-ViewModel(MVVM), Model View Controller(MVC) yazılım mimari deseni, Ajax, CoffeeScript, Sass yazılım dilleri konularında en az üç tanesinde tecrübe sahibi olmak, • .Net Core platformunda uygulama geliştirme konusunda bilgi ve tecrübe sahibi, • XML , JSON gibi veri formatları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, • Tasarım araçları konusunda bilgi sahibi (Adobe Photoshop, Adobe Illusrator ya da benzeri pixel veya vektörel tabanlı programlar), svg ve Icon font kullanımında bilgi sahibi olmak, • CSS Grid, BEM, Responsive web design, semantic HTML, internationalizationlocalization gibi methodlar ve Document Object Model, Cross-Browser / Cross- Platform Development, Chrome Dev Tools gibi debug/test araçları ve SEO konusunda bilgi sahibi olmak, a. Unit Of Work, Repository, veya benzeri tasarım desenleri konusunda tecrübeli ve Entity Framework, Dapper, LINQ ile proje geliştirmiş, b.CI/CD (Continous Integration/ Continous Delivery) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak, c. Cross-platform uygulama geliştirme ve Enterprise Container Platform (Docker, Rancher Labs,Openshift ) konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,

Genel ve Özel şartları sağlayan adaylarda sınava katılacakların listesi Kurumumuz internet sitesi www.tuik.gov.tr adresinde 28/08/2020 tarihinde ilan edilecektir.Ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Ağustos Ayı En çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

Kariyeradam %96,2 Başarı Oranı ile Zirvede! – dunyam.net

Kariyeradam Memur Atamaları Bekleyen Adayların Yeni Gözdesi – ntvhaber.net

Kariyeradam Tebriği Hak Ediyor – gundemdekihaber.com

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam