fbpx

Yüksek Öğretim Kurumu Kamu Personeli Alımı Yapacak « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:29

Yüksek Öğretim Kurumu Kamu Personeli Alımı Yapacak

reklam
Yüksek Öğretim Kurumu Kamu Personeli Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

25 Eylül 2020 - 11:58

98 kez okundu
reklam

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda uzman kadrosunda istihdam etmek üzere personel alımı yapılacağına yer verildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesine uzman personel alımı yapılacağına yer verildi. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlkin Esaslar”ın Ek 2.maddesinin (c) fıkrasına göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri ve daha fazlası memuratamalari.com olarak sizler için hazırladığımız yazımızda.

BAŞVURU DETAYLARI

Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşıyan adaylar arasından yapılacak kamu personeli alımında başvuru özel şartları şu şekilde:

1 Uzman Alımı

Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden mezun olup, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ana bilim dalında yüksek lisans yapmış olmak. İngilizce dilinde KPDS,YDS,YÖKDİL veya eşdeğer sınavlardan en az (C) düzeyinde dil belgesine sahip olmak

1 Uzman Alımı

Üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültesi ile Edebiyat Fakültelerinin İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu bölüme eşdeğerliliği kabul edilen bölümlerin birinden mezunu olmak. İngilizce dilinde KPDS,YDS, YÖKDİL veya eşdeğer sınavlardan en az (B) düzeyinde dil belgesine sahip olmak.

2 Uzman Alımı

Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ilahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi veya Edebiyat Fakültelerinin birinden mezun olmak. Arapça dilinde KPDS, YDS, YÖKDİL veya eşdeğer sınavlardan en az (B) düzeyinde dil belgesine sahip olmak.

BAŞVURU

İlana başvurular www.yok.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle aşağıdaki evraklarla birlikte  25.09.2020-09.10.2020 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/Ankara adresine posta ile yapılacak.

1. Başvuru formu (fotoğraflı ve imzalı)
2. Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi
3. 2018 KPSS P3 sonuç belgesi
4. Yabancı Dil Bilgisi seviyesini gösteren belge
5. Özgeçmiş
6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığını gösteren belge.

BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI
Başvuruların incelenmesi sonucunda geçerli başvuruda bulunan adaylardan, 2018 KPSS P3
(B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak
sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve tarihi www.yok.gov.tr
sitesinde ilân edilecektir. Ayrıca adaylara yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacaktır.

DEĞERLENDİRME
Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması
zorunludur. Adaylar nihai başarı derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan
sayısı kadar aday alınacaktır.

Başvuru formu için tıklayınız​.

Eylül Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 http://tavsiyeedilir.net/firma/kariyeradam-uzaktan-egitim-kurumlari-insan-kaynaklari-tesvik-programi/

 http://tuketicimemnuniyeti.com/egitim/kariyeradam-egitim-kurumlari/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam