fbpx

İşkur, Pandemi Sürecinde Artan İşsizlikle Mücadele İçin Teşvik Paketlerini Genişletti « Memur Atamaları

21 Ocak 2021 - 07:05

İşkur, Pandemi Sürecinde Artan İşsizlikle Mücadele İçin Teşvik Paketlerini Genişletti

reklam
İşkur, Pandemi Sürecinde Artan İşsizlikle Mücadele İçin Teşvik Paketlerini Genişletti
Son Güncelleme :

05 Ekim 2020 - 16:47

1.564 kez okundu
reklam

İşsizlik sorunu Türkiye’de de giderek büyüyen bir problem haline gelmiştir. Bu nedenle Türkiye’nin uyguladığı genel ekonomi politikaları içerisinde, istihdam ve işsizlik sorununun çözümlenmesinde daha dikkatli ve etraflıca politikaların üretilmesi ve uygulanması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Ekonomik büyümedeki  iyileşmelerin, işsizlik oranlarına olumlu yansıması görülmemiştir.

Bütün bunlardan yola çıkan İŞKUR, Türkiye’de ki pandemi süreci ile daha çok artış gösteren işsizliğin önüne geçmek amacıyla Teşvik programlarının içeriğini ve alanlarını genişletti. İnsan Kaynakları Uzmanlık alanı Teşvik Programlarının başında gelen ve istihdam alanlarında en çok  ihtiyaç duyulan program haline geldi. Bu alanda yapılacak olan alımlarla işsizliğin önüne geçmeye çalışan İŞKUR, bünyesine bağlı olarak çalışan Özel İstihdam Bürolarının büyük desteğini almaktadır.

Özel İstihdam Büroları, alım yapılacak olan alanlarla alakalı öncelikle kişiye online eğitim vermektedir. Bu eğitimler tamamlandıktan sonra ise kişi, 81 il genelinde istihdam edilmek üzere listeye alınmaktadır.

memuratamalari.com olarak Teşvik Programlarıyla en çok alım yapan İnsan Kaynakları Uzmanlığı alanı ile ilgili bilgileri ve daha fazlasını sizler için bu haberimizde paylaştık. Haberin devamı aşağıdaki yazımızda mevcuttur. Haberin altında paylaştığımız Teşvik Programı nedir, başvuru formu, eğitim sonrası işe yerleşen adayların yorumlarına ve daha fazlasına linklere tıklayıp kontrol sağlayabilirsiniz.

Teşvik Programı Nedir?

Teşvik Programı, adayın kendi alanında veya istihdam edileceği alanında yetiştirilmek üzere alacağı desteklerin tümüdür.  Bu destekler kişinin kendini geliştirmesi anlamında büyük rol oynamakla beraber, kişinin kariyer anlamında kendini daha da yüksek statülere çıkarması konusunda en önemli desteği sağlamaktadır. Yeni mezun ve iş arayış süreci devam eden kişilerin İşkur üzerinden kayıt oluşturarak destek talep ettikleri bilinmektedir. Bu taleplerin yerine getirilmesi ve işsizliğin azaltılması amacı ile devlet teşvik programları düzenlemektedir.

Bütün bunlara ek olarak, Türkiye’de eğitim sistemi ile istihdam olanakları arasında sıkışan gençlerin işsizlik sorunlarının çözümüne yönelik olarak düzenlenen bu teşvik programları sayesinde, iş dünyasının da bütün ihtiyaçlarını karşılayacak güce ulaşılmıştır.

İnsan Kaynakları Uzmanı Nedir ?

İnsan kaynakları uzmanı, insan kaynakları departmanında uzman statüsünde çalışan, başlıca görevi işe alım ve işten çıkarma olan kişiye verilen mesleki unvandır. Bir şirket için oldukça önemli görevleri vardır. Tüm departmanlarla ilgilenen, şirket çalışanlarına eğitim veren ve onların motivasyonunu artıracak faaliyetlerde bulunan personel, insan kaynakları uzmanıdır.

 İnsan Kaynakları Uzmanının Görevi Nedir?

İnsan kaynakları uzmanının asıl işi çalışanları işe alma ve onları işten çıkarma gibi görünse de birçok farklı görevi vardır. Bu görevler şunlardır:

 • İşe alım süreci için başvuru hazırlamak ve süreci takip etmek,
 • Gelen talepler doğrultusunda CV dosyalarını incelemek,
 • Adayları mülakata tabi tutmak,
 • Bordro hazırlamak ve ücret belirlemek,
 • Çalışan performansları için değerlendirme yapmak,
 • Eğitimler düzenlemek ve bu alanda sunumlar yapmak,
 • Çalışanların mesai süresini ve izin günlerini yönetmek

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 • ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :
 • 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 2. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaş gün almış olmak,
 • 3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış okullardan mezun olmak
 • 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
 • 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

 • 1. Nüfus cüzdanının fotokopisi veya onaylı sureti,
 • 2. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın fotokopisi veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”)
 • 3. Erkekler için askerlik askerlik şartı kaldırılmıştır,
 • 4. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf, Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla,  belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

BAŞVURU GENEL BİLGİLENDİRME :

Yetiştirilecek alan; İnsan Kaynakları Uzmanı, Eleman, Koordinatör, İşe alım uzmanı, Bordrolama Uzmanı, Yönetici, Yönetici Yardımcısı, İş geliştirme Uzmanı olarak yapılmaktadır.

 • Başvurular Türkiye’nin 65 ili için geçerlidir.
 • Özel teşvik eğitim başarısını sağlayan adaylar için işveren-iş arayan buluşmasını içermektedir.
 • Eğitim alacak adaylar için eğitim uzaktan eğitim yolu ile verilmektedir.
 • Eğitimden hemen Sonra işveren buluşması yapılacaktır.
 • Öngörülen Maaş aralığı 3,134-5200 Aralığındadır.
 • Yönlendirilmeyi beklenen Kurum sayısı 11,235
 • Yönlendirilmesi planlanan aday sayısı: 12713 ‘dür.

Teşvik Programı İle İlgili Daha fazla Bilgi Sahibi Olmak, Başvuru Yapmak Ve Alınan Sertifikalar Sonrası İşe Yerleşen Adayların Yorum Ve Tavsiyelerine Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linklere Tıklayabilirsiniz.

65 İl En Az Lise Mezunu 12.713 Kişilik Alım İlanı

Teşvik Programı Nedir?

65 İl En Az Lise Mezunu 12.713 Kişilik Alım İlanları

Kariyeradam Uzaktan Eğitim Kurumu – Tavsiye Oranı %94.8

Kariyeradam Eğitim Kurumları Memnuniyet oranı % 98,6

Ekim Ayı En Çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 https://ozgurgazete.com/tag/kariyer-adam/

 http://www.guncelsonhaber.com/kariyeradam-kariyer-adam-egitim-kurumlari-parmak-isirtan-basarisi/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

 

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam