fbpx

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı Yapacak « Memur Atamaları

27 Ağustos 2021 - 18:02

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı Yapacak

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

03 Kasım 2020 - 13:29

2.371 kez okundu

Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak kaydıyla (ÖNCELİKLİ ALANLAR KAPSAMINDA) araştırma görevlisi alınacaktır.

Memuratamalari.com olarak akademik personel alımının başvuru bilgilerine yer verdik, hazırladığımız haberimize aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Araştırma Görevlisi kadroları için Başvurularda İstenen Belgeler

 1. Başvuru dilekçesi,
 2. Özgeçmiş
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi,
 4. Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge,
 5. Lisans diploması ve transkript (Noter veya Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü örneği, E-Devlet üzerinden alınanların karekodlu olması gerekmektedir.),
 6. Doktora öğrencilerinin Yüksek Lisans mezuniyet belgelerinin ve transkript belgelerinin  aslı veya aslı gibidir onaylı fotokopisi,
 7. Öğrenci belgesi ( Aranan niteliklerde belirtilen, Yüksek Lisans veya Doktoraya devam ettiklerini gösteren öğrenci belgesi teslim edeceklerdir.),
 8. İki adet fotoğraf (4,5×6 cm. ebadında vesikalık fotoğraf),
 9. ALES sonuç belgesi,
 10. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesi.
 11. Adli sicil belgesi,
 12. Hizmet belgesi (Herhangi bir kamu kurumunda çalışmış/çalışan adaylar için.)

AÇIKLAMALAR

 1. İlanda belirtilen kadrolara atanacak adayların işlemlerinde “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri İle Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” dikkate alınacaktır.
 2. Başvuru süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
 3. Başvurular, kadro ilanında belirtilen akademik birimlere şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postadan kaynaklanan gecikmeler, posta yoluyla eksik veya onaysız iletilen belgeler ile yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.
 4. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 5. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
 6. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 7. Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru tarihleri                                                 :  İlanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün.

Ön değerlendirme sonuçlarının yayınlanması  : 26 Kasım 2020

Sınav tarihi                                                          : 03 Aralık 2020                                                   

Sınav sonuçlarının açıklanması                          :  10 Aralık 2020

 https://cnnhaber.com/haber/kariyeradam-is-yonlendirme-programi-basarisi/

 http://www.gundemdekihaber.com/kariyeradam-tebriki-hak-ediyor-kariyer-adam-egitim-kurumlari

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.