fbpx

Sosyal Hizmet Ve İl Müdürlüklerine KPSS Tercihi İle 1000’den Fazla Personel Alımı Yapılıyor « Memur Atamaları

27 Ağustos 2021 - 20:19

Sosyal Hizmet Ve İl Müdürlüklerine KPSS Tercihi İle 1000’den Fazla Personel Alımı Yapılıyor

Sosyal Hizmet Ve İl Müdürlüklerine KPSS Tercihi İle 1000’den Fazla Personel Alımı Yapılıyor
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2020 - 20:05

2.026 kez okundu

Aile Bakanlığı bünyesinde geçtiğimiz sene yapılamayan atamalar bu yıl ile birleştirilerek yeni memur ataması yapılacak. 2019 yılında  KPSS 2019/6 tercihleri lise mezunları arasından sözleşmeli personel ataması gerçeklemişti.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan sözleşmeli kamu personeli ataması , diğer KPSS tercihleri ile için aynı adaylar hem KPSS 2019/2 ile hemde KPSS 2019/6 ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bünyesine atanmıştı. Bu nedenle KPSS 2019/6 tercihleri ile yapılan alımlarda birçok kadro boşta kaldı. Yapılacak yeni personel atamasıyla bu eksikliklerin giderilmesi üzerinde çalışma yapılıyor.

BOŞTA KALAN KADROLAR MECLİSTE GÖRÜŞÜLDÜ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuyu TBMM’ye taşımıştı. 1000 civarında kadronun boşta kaldığını vurgulayan Selçuk yeni Bakanlık bünyesinde yeni atama yapılması talebinde bulunmuştu.

Başkanlığımızın mevcut personel durumu ve hizmet ihtiyacı göz önüne alınarak her yıl yapılan planlama çerçevesinde) eni kadro ve pozisyon ihdası ile münhal kadro ve pozisyonlara atama yapılabilmesi için 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Kapsamında ilgili makamlar nezdinde gerekli işlemler yapılmaktadır.
15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Sınav şanı başlıklı Ek 2 nci maddesinde;”‘Kamu kurum ve kuruluşları 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre;

a) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme,

b) Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yerleştirme

c) (Değişik: 2/3/2009-2009/14799) Bu Esaslara ekli 3 sayılı cetvelde unvanları belirtilen sözleşmeli personel pozisyonlarına KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar ada} arasından ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yazılı veya sözlü sınav başarısı sırasına göre yapılacak yerleştirme, yöntemlerinden herhangi biri ile sözleşmeli personel istihdam edebilirler.” hükmü yer almaktadır.

Söz konusu hüküm gereği istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Kamu Personeli seçme sınavı KPSS B grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri
21.11.2019 tarihinde başlamıştır. Adaylar tercihlerini 21-27 Kasım 2019 tarihleri arasında Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı resmi internet sayfası Üzerinden gerçekleştirmiş ve yerleştirme sonuçlan 06 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

ÖSYM Başkanlığı tarafından 201916 Yerleştirme sonucu Başkanlığımız sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adaylardan 10.12 2019- 31.12.2019 (mesai bitimi) tarihleri arasında Bakanlığımız Personel Gt!nel Müdürlüğüne gönderilmesi istenilen belge sonrasında evraklarını eksiksiz olarak gönderen adayların atama işlemlerine başlanmıştır ve işlemler devam etmektedir.
Bu süre içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanan adaylar neticesinde boş kalan pozisyonlarımız  için mezkur Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 8 inci maddesinin 2 nci fıkrasının (c) hendi gereğince gerekli izin işlemleri alınarak tekrardan Bakanlığımız taşra teşkilat il müdürlükleri ve sosyal hizmet kuruluşlarında çalıştırılmak üzere personel ahını çalışmaları başlatılacaktır.

Ağustos Ayı En çok Başvurulan Program için Tıklayınız.

 http://tuketicimemnuniyeti.com/egitim/kariyeradam-egitim-kurumlari/

 https://donanimhaber.net/kariyeradam/

 https://dunyam.net/kariyeradam-kariyer-adam-uzaktan-egitim-kursu-4175.html/

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.